Październik w bibliotece

biblioteka dobrynia

W roku szkolnym 2014/2015 nasza biblioteka w dalszym ciągu prowadzi wymianę książek z Gminną Biblioteką w Dębowcu, Filia w Cieklinie. Ze zbiorów mogą korzystać poza uczniami, rodzice oraz inni czytelnicy.

W październiku, w zakresie promowania czytelnictwa zorganizowano wystawę "Lubimy czytać książki i czasopisma o zwierzętach". Niewielka ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęła do biblioteki prawie całą szkolę. Wśród najczęściej oglądanych były książki o: pająkach, gadach i drapieżnikach. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że jej miłym odzewem będzie wzrost wypożyczeń a tym samym doskonalenie techniki czytania i rozwijanie zainteresowań.

22.10. biblioteka gościła uczniów klasy I. Dzieci z dużą ciekawością oglądały książki i wysłuchały bajki o rycerzu Chwalipięcie. Po zapoznaniu się z pracą bibliotekarza, księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek zostały symbolicznie pasowane na czytelnika. W listopadzie zapraszamy na dni głośnego czytania.

Do zobaczenia w bibliotece!

biblioteka dobrynia biblioteka dobrynia biblioteka dobrynia biblioteka dobrynia biblioteka dobrynia biblioteka dobrynia biblioteka dobrynia