Jan Leśniak wśród nagrodzonych

7.12.2017 roku na sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury podsumowano organizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki konkurs fotograficzny, któremu towarzyszyło w tym roku hasło przewodnie „Pejzaże dorzecza Wisłoki”. Nadesłano 160 fotografii ukazujących piękno oraz ciekawe miejsca przyrodnicze w otoczeniu przepływającej przez nasz region rzeki Wisłoki.

Wyróżnienie i tytuł laureata Gminy Dębowiec zdobył uczeń naszej szkoły - Jan Leśniak. Swoje fotografie wykonał w okolicy Majscowej i Zarzecza. Prace konkursowe oceniał zespół pracowników biura Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, którym przewodniczył ekspert w dziedzinie fotografii Tomasz Kasprzyk – artysta Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej z siedzibą w Paryżu, członek Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Młodym artystom pogratulował pomysłowości przy doborze kadrów i techniki wykonanych fotografii oraz zaprosił ich do konfrontacji swoich umiejętności w kolejnych edycjach tego konkursu.

Na zakończenie uroczystości w JDK wszyscy obejrzeli spektakl profilaktyczny pod tytułem „Zielona ofiara, czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy” w wykonaniu zespołu z Ośrodka Edukacji i Kultury Ekologicznej w Gdańsku. Cieszę się, że Janek podjął moją propozycję udziału w tym konkursie i wykonał ciekawe zdjęcia, mimo trudności pogodowych. Jak się okazało, było warto. Dziękuję panu Tomaszowi Leśniakowi za wyjazd z synem po odbiór nagrody, bardzo żałuję, że nie mogłam tam być osobiście. Jaśkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bożena Jurkowska


fot. Tomasz Leśniak