Gminny konkurs czytelniczy

7.12.2017 roku w Urzędzie Gminy w Dębowcu odbył się XII Turniej Literacki „Przyjaźń, przygoda i tajemnica”. Bohaterem zmagań konkursowych była twórczość Alfreda Szklarskiego i znajomość książki „Tomek w krainie kangurów”. Utwory pisarza stanowią klasykę literatury młodzieżowej i wyróżniają się dynamiczną akcją oraz żywym i barwnym językiem. W cyklu przygód Tomka Wilmowskiego, ukazało się aż 9 książek. Pierwsza, „Tomek w krainie kangurów” została wydana w 1957 roku, a więc 60 lat temu. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Justyna Żychowska (kl.6) i Marcin Maczuga (kl.7) uzyskała bardzo dobry wynik i zdobyła III miejsce. Godzinny, niełatwy test sprawdzał znajomość książki i biografię autora. Uczniów przygotowała nauczycielka języka polskiego Żaneta Pitrus. W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe z naszej gminy, a organizatorem turnieju była Biblioteka Gminna w Dębowcu i Filia BG w Cieklinie. Wszystkim laureatom i uczestnikom gratulujmy.(bj)


fot. Żaneta Pitrus