"Jak radzić sobie ze złymi emocjami"

9.05.2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w zajęciach otwartych pod hasłem "Jak radzić sobie ze złymi emocjami". Miały one na celu pomóc uczniom w zrozumieniu jego własnych emocji, emocji innych kolegów i jak radzić sobie ze złymi emocjami. Wprowadzeniem do zajęć był teatrzyk kukiełkowy pt: "Kto zjadł sałatę" w wykonaniu uczniów klasy II. Klasa III wykorzystując wykonane przez siebie kostki terapeutyczne rozmawiała z kolegami i koleżankami na temat dobrych i złych emocji. Wszystkim dzieciom dużo radości sprawiły zabawy muzyczno-ruchowe mające na celu wspólną integrację. Na zajęciach nauczycielki zastosowały techniki relaksacyjne, pokaz radzenia sobie ze złymi emocjami. Podsumowaniem była praca plastyczna polegająca na dekorowaniu kolorowego balonika będącego symbolem zadowolenia, radości ze wspólnych zabaw, współpracy w grupie pozbycia się złych emocji.(D.H)

fot. Danuta Hołowicka