Witanie wiosny

Współcześnie palenie lub topienie Marzanny ma charakter symboliczny i związane jest z przeganianiem zimy i witaniem wiosny. Wszyscy na pewno zgodzą się, że jest to świetna okazja do wyjścia ze szkoły i obserwowania budzącej się po zimie - wiosny. Aby tradycji stało się zadość, 21.03.2017 roku uczniowie klas: IV, V i VI pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w paleniu Marzanny. Wykonana przez przedstawicieli klas kukła, wyglądała w tym roku imponująco, dziewczyny zadbały o modny strój i makijaż. Później, podczas krótkiego spaceru szukaliśmy pierwszych oznak wiosny. I były. Bazie, przebiśniegi i...chroniony wawrzynek wilczełyko.

Kilka dni później, 24.03. 2017 roku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Dobryni powitała wiosnę na sali gimnastycznej. W przygotowaniu całej imprezy wzięły udział uczennice klasy V, a uroczystość prowadziła Wiktoria Mikołajczyk. W pierwszej części były piosenki, zagadki, rebusy i puzzle. W drugiej odbył się pokaz mody wiosennej i wybór Miss Wiosny poszczególnych klas. Zostały nimi: Martyna Maczuga, Amelia Kamińska, Zuzanna Jędryczka, Kamila Jędryczka, Natalia Ślusarczyk i Wiktoria Budziak. Misterem Wiosny został: Józef Leśniak i Szymon Bara. (bj)