Wiadomości z biblioteki i nie tylko

Koniec sierpnia i pierwszy tydzień września upłynął, nie na spotkaniu z czytelnikami, ale na pieczętowaniu, numerowaniu i wpisywaniu do ksiąg inwentarzowych podręczników i ćwiczeń. Z dotacji MEN z nieodpłatnych materiałów korzystają już uczniowie klas: I, II, III, IV i V. Od poniedziałku możecie już normalnie korzystać ze zbiorów biblioteki! Warto też zapoznać się z wystawą i gazetką poświęconą Henrykowi Sienkiewiczowi. Bieżący rok został poświęcony twórcy „Qvo vadis” i „Trylogii”.

W roku szkolnym 2016/2017 biblioteka pracuje 4 godziny w tygodniu, w poniedziałki, wtorki i czwartki. 5.09. na ogólnopolskim portalu Biblioteki Szkolne Online została umieszczona relacja z naszego czerwcowego happeningu - „Czytanie na drugie śniadanie”
6.09. odwiedziła naszą szkołę modliszka. Tak, tak, dzięki Marcinowi, bo on ją wypatrzył, mogliśmy podziwiać tego rzadko spotykanego owada. W naturalnym środowisku jest to niezwykle trudne, a na naszej ścianie prezentowała się po prostu wspaniale. Do zobaczenia w bibliotece.

Bożena Jurkowska