Walentynki

Św. Walenty, patron zakochanych był chrześcijańskim kapłanem, który według legendy, za czasów cesarza rzymskiego Klaudiusza II udzielał potajemnie ślubów. Został zamordowany w 270 roku. Zwyczaj łączenia tego święta z dniem zakochanych narodził się w XIV wiecznej Anglii, a stamtąd szybko trafił do Ameryki, gdzie stał się szczególnie popularny. Święto Zakochanych to doskonały pretekst, aby trochę umilić uczniom pobyt w szkole. Z tej okazji biblioteka szkolna we współpracy z Samorządem Uczniowskim uruchomiła Pocztę walentynkową. W akcję włączyli się nauczyciele i wychowawcy, pod kierunkiem których dzieci szukały zabawnych wierszyków i uczyły się poprawnie pisać i adresować życzenia.

Wszyscy uczniowie klas I – VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego mogli obdarować sympatyczną kartką swoje koleżanki i kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Ponadto, uczennice klasy V przygotowały recytację dwóch utworów, oczywiście o miłości. Justyna i Wiktoria wcieliły się w postaci Klary i Papkina, a Weronika i Magdalena zadawały liryczne pytania za K. I. Gałczyńskim. Były też zabawy i dyskoteka, dużo czerwonego koloru i uśmiechu. Dagmara i Kamil zostali wybrani walentynkową parą. Zobaczymy, kto ich zmieni dopiero za rok.(bj)