Rekolekcje wielkopostne z ks. Danielem

W dniach 3-5. 04. 2017 roku uczniowie z naszej szkoły brali udział w rekolekcjach wielkopostnych. Był to czas bardzo ważny i potrzebny, aby na chwilę zatrzymać się i pomyśleć trochę nad swoim życiem. W tym roku prowadził je ks. Daniel Drozd - dyrektor, asystent kościelny Rady Ruchów diecezji rzeszowskiej i Katolickiego Stowarzyszenia TABOR.

W pierwszym dniu rekolekcji dzieci poznały życie i działalność Świętego Brata Alberta Chmielowskiego. W drugim, wzięły udział w drodze krzyżowej, którą prowadziły pod kierunkiem rekolekcjonisty poszczególne klasy. W trzecim dniu wszyscy uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym, po którym była Msza święta. Czas rekolekcji był dla uczniów czasem oderwania się od codzienności, chwilą zadumy nad własnym postępowaniem i życiem. Wierzymy, że nie poszedł on na marne…W naukach brali także udział nauczyciele i wychowawcy oraz rodzice. (bj)