Pierwszaki w bibliotece

29.09 2016 roku naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy pierwszej. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych poznając różne formy pracy z książką. Tym razem wysłuchały baśni Jana i Jakuba Grimm „Królowa pszczół” w świetnym wykonaniu znanego aktora, Wojciecha Malajkata. Po odtworzeniu tekstu dzieci chętnie wypowiadały się na temat przygód głównego bohatera – Głuptaska i jego braci. Dyskusja była żywiołowa i spontaniczna.

W drugiej części lekcji, pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach plastycznych i wykonali swoje ilustracje do poznanej baśni. Wszystkie prace zostały ukończone i teraz zdobią biblioteczną galerię. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, uczniowie udali się do swojej klasy na dalszą część lekcji. Żegnając się, dzieci zapowiedziały, że będą często przychodzić do biblioteki.
Trzymam ich za słowo i zapraszam, książki czekają. (bj).