Spotkanie z Mistrzem iluzji

Dzisiaj, 16.11. 2016 roku w naszej szkole gościł światowej sławy iluzjonista pochodzący z Gorlic, pan Wiesław Jaśkowski. Artysta zaprezentował uczniom klas 0-VI swoje starsze i najnowsze magiczne sztuczki. Prezentowane czary, takie jak wyciąganie kwiatów z kapelusza lub znikające karty wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. W pokazach brali udział wybrani uczniowie, jak i publiczność. Wszyscy skandowali czarnoksięskie zaklęcie „sim sala bim” przeobrażające kolor płyt i zmniejszające talię kart. Występ spodobał się, a świadczyły o tym gorące oklaski dla artysty. I mimo, że usłyszałam od jednego ucznia: „Proszę pani, my już jesteśmy za starzy na takie sztuczki…” to nie za bardzo w to uwierzyłam. Obserwując uśmiechnięte buźki utwierdziłam się w przekonaniu, że nawet „staruszkom” potrzeba od czasu do czasu trochę czarów i magii. :) (bj)