Wizyta Mikołaja

Mikołajki to święto obchodzone na cześć świętego Mikołaja - biskupa Miry. Według wierzeń, tego dnia Mikołaj obdarowuje wszystkie grzeczne dzieci wymarzonymi prezentami. Dzisiaj, 6 grudnia 2016 roku przybył też do naszej szkoły. Tegoroczne paczki były jak co rok bardzo bogate: moc słodyczy, zabawki, gry i kosmetyki. Uczniowie przyjęli Mikołaja z wielką radością, przedszkolaki powiedziały wiersz, a klasa II i III zaśpiewała piosenkę. Wszyscy chętnie odpowiadali na łatwe, ale i trudne pytania. Nauczyciele także otrzymali słodką niespodziankę, tak na podniesienie poziomu cukru :) Najwięcej jednak frajdy dostarczył ten wyjątkowy Gość naszym najmłodszym uczniom. Starszym oczywiście też! Nawet ci, którzy niby nie wierzą w Mikołaja, na chwilę jakby o tym zapomnieli. No cóż, fajnie jest dostawać prezenty...(bj)