Wiwat, wiwat 3 Maj!

3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą, po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła ona trzecią na świecie konstytucję francuską. Z tej okazji, 8.05.2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, poświęcona 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Najpierw wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a następnie obejrzeli program artystyczny zaprezentowany przez uczniów klasy IV, V i VI.

3.05. delegacja z naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Społeczność szkolną reprezentowali: Mateusz Mikołajczyk, Daria Ślusarczyk i Justyna Żychowska. Delegacja wzięła udział we mszy św. w kościele parafialnym w Dębowcu, złożeniu kwiatów pod pomnikiem Adama Mickiewicza i akademii w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Dębowcu.(bj)