Koncert Noworoczny

W niedzielę 22.01.2017 roku odbył się po raz pierwszy w naszej szkole, Koncert Noworoczny. Na początku wystąpiła dyrektor szkoły Danuta Hołowicka witając wszystkich zebranych. Wśród publiczności, którą w większości stanowili mieszkańcy Dobryni, obecni byli goście m.in. Lesław Mikołajczyk, radny Gminy Dębowiec, proboszcz parafii Cieklin ks. Marek Marchut, ks. Franciszek Motyka, Zofia Gumienny sołtys Dobryni, Krystyna Czechowicz z Gminnej Biblioteki w Cieklinie, Dorota Sroka-Lewosz, przewodnicząca Rady Rodziców i kustosz Muzeum Narciarstwa w Cieklinie, Wiesław Czechowicz. Przy tak zaszczytnej widowni uczniowie i absolwenci mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne umiejętności; grę na instrumentach, śpiew i recytację. Koncert prowadziła Dagmara Mastej.

Jako pierwsza wystąpiła saksofonistka Joanna Staniszewska i mistrzowsko wykonała trzy utwory. Na trąbce zagrał Jan Leśniak, Kacper Szańca na akordeonie, a Weronika Sroka i Justyna Żychowska na skrzypcach. Najmłodsza instrumentalistka Karolina Sroka zaprezentowała dwa utwory na pianinie. Uczennice klasy V przepięknie zaśpiewały dwa utwory z własnym akompaniamentem skrzypiec: Weronika Sroka kolędę “Mizerna, cicha”, a Justyna Żychowska pastorałkę „Od serca do ucha”. Poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ks. Jana Twardowskiego, Ernesta Brylla, Matki Teresy z Kalkuty i Leopolda Staffa recytowały: Natalia Jędryczka, Magdalena Kuczaj, Dagmara Mastej, Wiktoria Mikołajczyk, Weronika Sroka, Justyna Żychowska i Angelika Żychowska. Koncert zakończył rewelacyjny występ, absolwentek szkoły: Gabrieli Mroczki, Dominiki Piątkiewicz, Joanny Staniszewskiej i Angeliki Żychowskiej. Ach, te wspaniałe głosy, zakręciła się niektórym łezka w oku…

Nasi artyści zostali przyjęci bardzo ciepło i nagrodzeni głośnymi oklaskami. Wszyscy pokazali się z jak najlepszej strony. Występ został przygotowany przez Bibliotekę szkolną i mam cichą nadzieję, że będzie kontynuowany w przyszłości. Warto tutaj wspomnieć, że dla uczestników i gości, którzy poświęcili swój czas i przybyli do naszej szkoły na koncert, Rada Rodziców przygotowała wspaniały poczęstunek. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie tego pięknego dnia serdecznie dziękuję.

Bożena Jurkowska