Gościmy ciekawych ludzi - Jola Richter Magnuszewska

W ramach spotkań z interesującymi ludźmi, opiekun Koła regionalnego i bibliotekarz zaprosiła do naszej szkoły znaną i cenioną ilustratorkę książek dla dzieci, panią Jolantę Richter Magnuszewską. Spotkanie miało formę warsztatów plastycznych, w których uczestniczyli chętni uczniowie z klas: III, IV, V i VI. W pierwszej części pani Jola wprowadziła wszystkich w świat ilustracji książkowych, opowiedziała jak powstają jej obrazki i jaka jest ich droga do wydawnictwa.

Drugą część spotkania stanowiły warsztaty plastyczne. Zadaniem dzieci było wykonanie zakładek do książek w kształcie zwierząt lub innych ulubionych bohaterów. Wybór wydawał się na początku dość trudny, ale zadanie wykonali wszyscy. Na zakończenie warsztatów uczniowie podziękowali ilustratorce za niezwykle interesujące i opowiedziane z pasją spotkanie. Dla tych wytrwałych, którzy zostali do końca autorka podpisywała zakładki, a nawet wpisała się do pamiętnika. Jeszcze raz dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy artystycznej.

Bożena Jurkowska