Konkurs „Jaka to kolęda?”

11.01.2017 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs "Jaka to kolęda?" Turniej miał formułę podobną do znanego programu telewizyjnego: "Jaka to melodia?". Podczas oddzielnych edycji reprezentanci klas mieli za zadanie podać tytuł kolędy, odgadnąć tekst i wykazać się szybkością. Każda z wybranych do konkursu kolęd była prezentowana w całości lub fragmencie przez pana Stanisława Żychowskiego.

Na widowni uczniowie i nauczyciele chętnie kolędowali i dopingowali występujących gromkimi brawami. Dla ochotników były również przygotowane drobne nagrody w postaci obrazków i cukierków, które mogli otrzymać za podanie tytułu kolędy, jeżeli ta nie została odgadnięta przez żadną drużynę. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła Faustyna Żychowska z klasy III. Najlepszymi znawcami kolęd okazała się Drużyna niebieskich, czyli Justyna Żychowska, Weronika Sroka i Marcin Maczuga. 13.01. na sali gimnastycznej dyrektor szkoły D. Hołowicka i ks. M. Marchut, pomysłodawca i organizator konkursu wręczyli nagrody i dyplomy dla zwycięzców i uczestników. Taki sprawdzian ze znajomości polskich kolęd bardzo nam się spodobał. Wszystkim gratulujemy. (bj)