„Czy to magia? Nie, to czysta nauka”

25.11.2016 roku do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów „Zaelektryzowani”, która specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawienie interaktywnych spektakli. Neandertalczyk Mietek i mnich Magnus demonstrowali w żartobliwy sposób eksperymenty chemiczne, a także omówili ciekawostki o budowie naszego organizmu. Celem spotkania poza zabawą było przekazanie wiedzy z zakresu przyrody w nietypowy, ciekawy i wesoły sposób. W ramach pokazu uczniowie dowiedzieli się, na czym polega gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu, tworzenie mgły, wytwarzanie domowym sposobem helu i wodoru, rozkład termiczny glukonianu wapnia. Dzieci obejrzały doświadczenia związane z CO2. Nie zabrakło więc ognia, piany i wybuchów. W lekcji pt. „Czy to magia? Nie, to czysta nauka” wzięli udział uczniowie klas 0-VI, a w sposób czynny wybrani przez prowadzących, Dagmara i Szymon.(bj)