Wrzesień w przedszkolu

wrzesień przedszkole dobrynia

Zajęcia przedszkolaków odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-13.30, z uwzględnieniem zajęć z języka angielskiego (wtorek, środa, godz.8.15) oraz religii (czwartek do 13.00). Przedszkolaki będą pracować w oparciu o „Krainę Przedszkolaka” w zakresie Rocznego przygotowania przedszkolnego.

wrzesień przedszkole dobrynia

We wrześniu realizowaliśmy tematykę: „Witajcie w przedszkolu”, „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Nadchodzi jesień”. Szukając nadchodzącej pory roku zgromadziliśmy materiał przyrodniczy, czyli skarby jesienne i urządziliśmy kącik przyrodniczy. Króluje w nim postać Pani Jesieni. Segregowaliśmy kasztany, żołędzie, orzechy, przeliczaliśmy elementy zbiorów. Wyruszyliśmy na wycieczkę po Dobryni. Wracając, przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej drogi do domu i szliśmy według znaków. Dzieci zrobiły wspaniałe ludziki z kasztanów, cieniowały liście i stworzyły ciekawe symetryczne motyle. W ramach bajkoterapii słuchaliśmy opowiadania o „Przygodach Krasnala Radusia”. Korzystaliśmy z pięknej pogody i wesoło bawiliśmy się na placu zabaw przy szkole. Ćwiczyliśmy także na sali gimnastycznej – maszerując, podskakując i biegając (m.in. slalomem). Ćwiczyliśmy równowagę oraz celność rzutu do celu. Nie zabrakło zabaw „na dywanie”, śpiewu piosenek, zajęć plastycznych oraz rozwiązywania zagadek, wszystko w oparciu o jesienną tematykę.

Marta Gomuła