święto niepodległości szkoła dobrynia

Przez wiele lat Polska była w niewoli.Nasi przodkowie długo walczyli o wolność swojej Ojczyzny. Wydarzenie to jest dla naszego narodu jednym z najważniejszych w historii. Polacy odzyskali wolność, dzięki gorącemu patriotyzmowi ówczesnego społeczeństwa, które umiało wykorzystać sprzyjającą chwilę. Uczniowie z klasy IV, V i VI z okazji Święta Niepodległości przygotowali patriotyczną akademię. Wyrecytowane wiersze, pieśni patriotyczne wyśpiewane w postawie szacunku i miłości do Ojczyzny były ważnym elementem w kształtowaniu postaw młodego Polaka. Delegacja harcerzy wzięła udział w gminnych obchodach tego święta uczestnicząc we Mszy Św. i składając wiązankę kwiatów pod Tablicą Pamiątkową Armii Krajowej na Placu Bazyliki Mniejszej w Dębowcu. (D.H)

fot. Marek Kuczaj