Ruch to zdrowie

19 maja 2016 roku w klasach 0-III odbyły się zajęcia otwarte pt. „Ruch to zdrowie”, pod przewodnictwem Pani B. Piątkiewicz z udziałem wszystkich nauczycieli klas 0-III. Zajęcia te były zakończeniem cyklu zajęć wiedzy „Zdrowo się odżywiamy”. Celem tych zajęć było uświadomienie uczniom, że ruch na świeżym powietrzu ma bardzo duże znaczenie dla utrzymania dobrej kondycji dla organizmu oraz zdrowego trybu życia. Podczas zajęć ruchowych wykorzystano pomoce dydaktyczne pozyskane w ramach projektów przeprowadzonych w szkole, refundowanych przez Unię Europejską.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w tych zajęciach, które dostarczyły im wiele wrażeń i relaksu. W ramach wiedzy „Zdrowo się odżywiam” Pani Danuta Hołowicka przeprowadziła w klasach II-III konkurs, który miał na celu sprawdzenie wiedzy o znaczeniu produktów żywności w procesie odżywiania, ilości spożywania posiłków i właściwej diety.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Wiktoria Budziak kl. III
II miejsce - Karol Michalik kl. III, Jan Leśniak kl. III, Kamil Mikołajczyk kl. III
III miejsce - Jakub Kuczaj kl. II, Kamila Jędryczka kl. II
Wyróżnieni: Marlena Klimkiewicz, Kinga Rusyniak.

Ponadto Pani Barbara Piątkiewicz przeprowadziła w kl. I konkurs plastyczny pt. „Portret kota Mleczysława”, który miał na celu uświadomienie dzieciom wartości odżywczej mleka i produktów mlecznych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju oraz zachęcał ich do spożywania odpowiedniej ilości mleka

Wyniki konkursu:
I miejsce - Marcin Mroczka kl. I
II miejsce - Kacper Ślusarczyk kl. I
III miejsce - Jakub Wyżkiewicz kl. I
Wyróżnieni: Fabian Pieniążek i Wiktor Jędryczka.

Laureaci konkursów zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.

(nauczyciele klas I-III)