Wizyta w bibliotece

przedszkolaki biblioteka szkoła dobrynia

27.11.2015 roku przedszkolaki ze swoją wychowawczynią odwiedziły bibliotekę szkolną. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie króluje tyle książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach a szczególnie książkom dla dzieci. Bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i jej zbiorach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Wszyscy podziwiali też eksponaty z Kącika etnograficznego. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, z wypożyczoną "Martynką", którą będzie im czytała w tygodniu pani Marta.

Rozbudzanie zainteresowania książką jest w rozwoju dziecka bardzo ważne. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Warto pamiętać, że wspólne czytanie jest znakomitym sposobem rozwijania inteligencji emocjonalnej dziecka.(bj)

przedszkolaki biblioteka szkoła dobrynia przedszkolaki biblioteka szkoła dobrynia przedszkolaki biblioteka szkoła dobrynia przedszkolaki biblioteka szkoła dobrynia przedszkolaki biblioteka szkoła dobrynia

fot. Bożena Jurkowska