Wizyta w bibliotece

przedszkolaki biblioteka szkoła dobrynia

27.11.2015 roku przedszkolaki ze swoją wychowawczynią odwiedziły bibliotekę szkolną. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie króluje tyle książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach a szczególnie książkom dla dzieci. Bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i jej zbiorach. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki. Wszyscy podziwiali też eksponaty z Kącika etnograficznego. Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zadowolone, z wypożyczoną "Martynką", którą będzie im czytała w tygodniu pani Marta.

Rozbudzanie zainteresowania książką jest w rozwoju dziecka bardzo ważne. Bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę. Warto pamiętać, że wspólne czytanie jest znakomitym sposobem rozwijania inteligencji emocjonalnej dziecka.(bj)