Pierwszaki w bibliotece

6.11.2015 roku w naszej szkolnej bibliotece odbyło się "Pasowanie na Czytelnika" uczniów klasy pierwszej SP w Dobryni. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W zaczarowany świat książek wprowadzili dzieci uczniowie klasy IV i V. Pierwszoklasiści wysłuchali wiersza mówiącego o tym, jak należy dbać o książki, a także wysłuchali zasad dotyczących ich poszanowania. Rozpoznawali też bohaterów bajek. Później, po złożeniu przysięgi, nastąpił najważniejszy punkt uroczystości – „pasowanie zakładką" na czytelnika. Na pamiątkę tego ważnego dnia, każdy z uczniów otrzymał zakładkę do książki, słodką niespodziankę i oczywiście...pierwszą wypożyczoną książkę.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Wszystkim gratulujemy!(bj)