Wyjazd do Parku Linowego w Jaśle

24.05.2016 roku uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawczynią udali się na wycieczkę do Parku Linowego w Jaśle. Po przyjeździe instruktor zapoznał nas dokładnie z regułami zabawy wspinaczkowej. Po przejściu toru szkoleniowego, uczniowie zaopatrzeni w kaski i niezbędny sprzęt, pokonywali kolejne przeszkody toru dla początkujących. Wszyscy doskonale się bawili, niektórzy zwalczyli swój strach i trasę pokonywali kilka razy. Byli i tacy, którzy chcieli iść na bardziej skomplikowany etap, ale na takie zmagania z trudnym torem muszą jeszcze trochę poćwiczyć.

Park Linowy to ciekawa forma aktywności fizycznej na wysokości. Pokonywanie tras pomaga: w doskonaleniu technik utrzymywania równowagi, w przełamywaniu lęku wysokości, w opanowywaniu swoich emocji. Dostępne dla odwiedzających trasy są zróżnicowane pod względem skali trudności oraz wysokości przeszkód nad ziemią. Ładnie utrzymany Park Linowy w Jaśle jest świetnym miejscem do odpoczynku dla wszystkich. Celem naszej wycieczki była integracja zespołu klasowego, podnoszenie kondycji zdrowotnej i sprawności fizycznej oraz upowszechnianie form aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. W drodze powrotnej, były oczywiście obowiązkowe lody, a pogoda cudownie nam dopisała. Panu Lesławowi Mikołajczykowi dziękujemy za pomoc w transporcie.

Bożena Jurkowska