Mistrzowie Ortografii

23.05. 2016 roku w naszej szkole odbył się coroczny Szkolny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii". Jego celem było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej oraz kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych. W konkursie wzięło udział 17-tu uczniów, których wytypowali nauczyciele języka polskiego. Wszyscy uczestnicy z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem zmagali się z niełatwymi zadaniami ortograficznymi. Poniżej prezentujemy wyniki w trzech kategoriach:

Klasa II
Faustyna Żychowska – laureatka I miejsca
Marlena Klimkiewicz II miejsce
Milena Szańca III miejsce
Udział: Natalia Ślusarczyk, Jakub Kuczaj i Kinga Rusyniak

Klasa III
Kamil Mikołajczyk – laureat I miejsca
Karol Michalik i Jan Leśniak – II miejsce
Wiktoria Budziak – III miejsce
Udział: Natalia Ślusarczyk, Jakub Kuczaj i Kinga Rusyniak

Klasy IV-VI
Paweł Sroka – laureat I miejsca
Klaudia Maczuga – II miejsce
Dominik Żychowski – III miejsce
Udział: Marcin Maczuga, Dagmara Mastej, Daria Ślusarczyk i Weronika Sroka

Rozdanie dyplomów i nagród odbyło się podczas szkolnego apelu 2.06.2016 roku na sali gimnastycznej. Laureatom i uczestnikom gratulujemy. Wszystkich uczniów zachęcamy do zgłębiania tajników prawidłowego posługiwania się naszym językiem „bowiem pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii”. (bj)