Lubimy owoce i warzywa

lubimy owoce warzywa szkoła dobrynia

6.11.2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w zajęciach otwartych pod hasłem "Zdrowo się odżywiamy". Zajęcia były podsumowaniem cyklu realizowanego podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej. Miały one na celu propagowanie nawyków spożywania owoców i warzyw w różnych postaciach. Samodzielne przygotowanie przez uczniów sałatek owocowych, warzywnej i soków ze świeżych pomarańczy i cytryn dostarczyło uczniom dużo pozytywnych emocji. Zrozumieli, że samodzielnie potrafią wykonać smaczny i zdrowy posiłek. We wspólnych zabawach, konkursach, rozwiązywaniu zagadek i rebusów popisali się wiedzą o znaczeniu warzyw i owoców w odżywianiu. (D.H.)