Gminny konkurs recytatorski

konkurs recytatorski szkoła dobrynia

12.11.2015 roku w Szkole Podstawowej w Dębowcu odbył się kolejny już konkurs recytatorski Poezja polska. W tym roku wybrano wiersze Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV i V- Dagmara Mastej (wiersz „Cebula”), Justyna Żychowska (wiersz „Rozmowa z kamieniem”) oraz Daria Ślusarczyk (wiersz „Pisanie życiorysu”). Występy oceniała komisja: Małgorzata Gałka i Jadwiga Spólnik (nauczycielki z SP Dębowiec) oraz Rozalia Kolanko, poetka regionalna z Jasła.

Niestety, nie udało nam się zdobyć nagradzanego miejsca, otrzymaliśmy dyplom i upominki pocieszenia. Najważniejsze jednak jest to, że nasze recytatorki nie straciły woli walki i stwierdziły, że za rok będzie lepiej. Po wyczerpujących wrażeniach, wykorzystując piękną słoneczną pogodę udało nam się zwiedzić zabytkową zabudowę Dębowca i kościół parafialny, odwiedziłyśmy także cmentarz wojenny nr 18 na cmentarzu parafialnym. (bj)