"KOCHAM CIĘ, POLSKO"

22.04.2016 roku 11-tu przedszkolaków z Dobryni uczestniczyło w VI Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Cieklinie pod hasłem "Kocham Cię, Polsko". Zgodnie z regulaminem cała grupa zaśpiewała dwie piosenki: "Nasze polskie ABC" oraz "Tutaj mieszkam", przy czym w drugim utworze solista Szymon Bara miał głos wiodący. Przedszkolaki wystąpiły w strojach ludowych- dziewczynki - krakowianki, zaś chłopcy - górale. W przeglądzie wzięły udział dzieci z siedmiu przedszkoli z całej gminy. Występy odbywały się w Domu Ludowym, a organizatorem było Gminne Przedszkole z Cieklina.

Zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektorzy placówek oświatowych byli zachwyceni repertuarem patriotycznym i docenili gromkimi oklaskami wszystkie dzieci. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie odśpiewały piosenkę "Kocham Cię Polsko" i pomachały otrzymanymi flagami. Wiele radości sprawiły uczestnikom przeglądu okolicznościowe upominki, a pyszny posiłek po występie pomógł zregenerować siły młodych artystów. (MG)

Fot. Wiesław Czechowicz i Monika Kamińska