Seans filmowy w szkole

25.04.2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seansie filmowym Kina-Teatru "Wiarus" z Gorlic. Twórca tego objazdowego kina jest nam dobrze znany. To polski iluzjonista, Wiesław Jaśkowski, którego kilka lat temu gościliśmy u nas z występem. Film "Rio 2", który obejrzeliśmy, jest kontynuacją barwnych przygód bohaterów animowanego przeboju z 2011 roku. Blu, Julia i trójka ich dzieci wiodą rodzinny tryb życia, ale Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem. Ku jej zdumieniu Blu postanawia zabrać całą rodzinę na wyprawę do dżungli. Wyruszają do Amazonii, gdzie na ich trop wpada dawny przeciwnik, Nigel. Przed projekcją wszyscy zapoznali się z krótkim, 10-minutowym filmem edukacyjnym na temat zagrożeń, które dzieci mogą spotkać w Internecie.(bj)