Teatr Show - Interaktywne Warsztaty Teatralno-Filmowe

teatr show szkoła dobrynia

7.03.2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach filmowych realizowanych przez Teatr Show z Wrocławia. Podczas spotkania, które miało miejsce w Gorlickim Centrum Kultury, dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają filmy animowane. Tworzeniem studia telewizyjnego, zajmowała się ekipa złożona z operatorów kamer, realizatorów obrazu, dźwięku i świateł. Na żywo, na dużym ekranie, wszyscy uczestnicy warsztatów mogli obserwować przebieg zajęć. Kilkoro dzieci wybranych z widowni, wcieliło się w rolę aktorów. Z naszą szkołę reprezentowali: Dominik Żychowski i Justyna Żychowska. Zrealizowany podczas warsztatów materiał filmowy zostanie przekazany do profesjonalnego studia postprodukcji w celu zmontowania, udźwiękowienia i dodania efektów komputerowych. Gotowy film zostanie przesłany w formie elektronicznej na adres szkoły.

teatr show szkoła dobrynia

Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni, ponieważ wszystko im się tam podobało. Taka lekcja w kinie świetnie połączyła edukację i rozrywkę oraz twórczo aktywizowała uczniów. Wszyscy chętnie uczyli się słów piosenki, śpiewali i tańczyli. Warsztaty zorganizowane przez Teatr Show okazały się świetną formą realizacji tematów związanych z mediami.(bj)