Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia, który odbył się w naszej szkole 11.03.2016 roku był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki oraz zaproszeniem wszystkich do dobrej zabawy. Tego dnia, na sali gimnastycznej spotkały się wszystkie klasy oraz nauczyciele, Danuta Hołowicka, dyrektor szkoły i zaproszeni goście: Krystyna Czechowicz z Biblioteki Gminnej w Cieklinie i Dorota Sroka-Lewosz, przewodnicząca Rady Rodziców. Każdy uczeń oczywiście przyniósł swoją ulubioną przytulankę.

Krótką prezentację misiowych bohaterów: Uszatka, Coralgola, Kubusia Puchatka, Paddingtona, misia Yogi i Gumisiów przygotowały uczennice klasy IV i V. Po niej, w głośnym czytaniu, oczywiście o misiach, zaprezentowali się uczniowie klasy II, III i VI: Natalia Ślusarczyk, Faustyna Żychowska, Jan Leśniak, Karol Michalik, Kacper Brej, Kacper Szańca i Dominik Żychowski. Nie zabrakło też piosenek o niedźwiadkach, zaśpiewały je: Justyna Żychowska, Dagmara Mastej, Magdalena Kuczaj i Wiktoria Mikołajczyk. Misiową gimnastykę poprowadziła pani Marta Gomuła. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

W tym dniu zostały rozstrzygnięte również konkursy plastyczne, ogłoszone przez Bibliotekę szkolną: „Portret misia” i „Przygoda misia”. Nagrody i dyplomy wręczyła laureatom dyrektor szkoły.

Oddział przedszkolny:
  • I miejsce – Zuzanna Jędryczka
  • II miejsce – Wiktor Knapik
  • III miejsce – Martyna Maczuga
  • Wyróżnienia: Michał Wszołek i Szymon Bara

• Klasy I-III
  • I miejsce – Marlena Klimkiewicz
  • II miejsce – Kamila Jędryczka
  • III miejsce – Karolina Sroka
  • Wyróżnienia: Rafał Sroka-Lewosz, Kinga Rusyniak i Kacper Ślusarczyk

• Klasy IV-VI
  • I miejsce – Dagmara Mastej
  • II miejsce – Kacper Szańca
  • III miejsce – Weronika Sroka
  • Wyróżnienie: Justyna Żychowska

Na zakończenie spotkania pani Dorota Sroka-Lewosz, wręczyła uczniom „małe słodkie co nieco”, żelkowe misie, które ufundowała Rada rodziców.
To był naprawdę „misiowy dzień”!

Bożena Jurkowska