Spotkanie z pisarką Panią Joanną Olech

joanna olech wdk cieklin

Na zaproszenie Biblioteki Gminnej w Dębowcu Filia w Cieklinie 18 listopada 2014 roku do Wiejskiego Domu Kultury w Cieklinie przyjechała znana autorka książek dla dzieci Joanna Olech. Autorka przybliżyła zebranym uczniom swoją twórczość, czytając fragmenty "Dynastii Miziołków", pokazała także wydania swoich książek tłumaczonych na różne języki (m.in. koreański). W ciekawy sposób przybliżyła uczniom biografie Astrid Lindgren, Joanne Rowling, czy Hansa Christiana Andersena, którzy mieli inne zawody, ale stali się pisarzami znanymi na całym świecie. Pani Olech opowiedziała, jak to się stało, że sama została pisarką.

joanna olech wdk cieklin

Dzieci chętnie brały udział w grach i zabawach, za które otrzymywali słodkie nagrody. Dodatkowo wszyscy mogli podziwiać popis umiejętności plastycznych autorki i wysłuchać wymyślonych przez dzieci historyjek o smokach. Pisarka przywiozła ze sobą i zademonstrowała niezwykłe "książki obrazkowe" z różnych stron świata. Prawie półtoragodzinne spotkanie z sympatyczną i interesującą autorką upłynęło bardzo szybko. Będziemy mile wspominać Jej opowieści, anegdoty i zabawne rysunki. Widać było, że wszyscy bardzo dobrze się bawili się. Na pamiątkę zostaną nam autografy pisarki i książki.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV- Marcin Maczuga, Mateusz Mikołajczyk i Daria Ślusarczyk.
Przed spotkaniem zwiedziliśmy Muzeum Narciarstwa, a po nim obejrzeliśmy fragment Ścieżki Zdrowia Nordic Walking.

Bożena Jurkowska