Rekolekcje wielkopostne

rekolekcje 2015 sp dobrynia

W dniach 25-27 03. 2015 roku w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Ten ważny dla każdego katolika czas, to okres refleksji i zastanowienia nad własnym życiem, nawet takim, które jeszcze bardzo krótko trwa. Dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w naukach przygotowanych przez księdza Wojciecha Środonia. Tematem przewodnim tegorocznych rozważań była..."Droga do nieba".

W pierwszym dniu uczniowie poszukiwali tej ważnej drogi w rozmowie i piosenkach. Sugestywne kazanie ks. Wojciecha poparte było prezentacją multimedialną i oczywiście śpiewem przy akompaniamencie gitary. Nie zabrakło "ćwiczeń gimnastycznych", bo wszyscy z radością pokazywali drogę do Boga. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy też film "Syn marnotrawny".

rekolekcje 2015 sp dobrynia

Warto pamiętać, że przerwa od zwykłych zajęć, jakim są rekolekcje jest idealnym czasem do podjęcia postanowień na resztę Wielkiego Postu i odkrycia siebie na nowo. Z roku na rok powinniśmy go coraz lepiej wykorzystywać. Starajmy się więc być lepsi, życzliwsi, bardziej odpowiedzialni i nie popierajmy "byle jakości". Jan Paweł II powiedział, że "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." (bj)

rekolekcje 2015 sp dobrynia rekolekcje 2015 sp dobrynia rekolekcje 2015 sp dobrynia rekolekcje 2015 sp dobrynia