Rycerzem być... pokaz historyczny

pokaz historyczny sp dobrynia

19. stycznia 2015 roku gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną "Rewita". Tego dnia uczniowie razem z wychowawcami przeżyli historyczną podróż do...epoki średniowiecza.

Rekonstruktorzy odtworzyli XIII- wieczną kulturę, w której rycerze nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i walczyć w obronie słabszych. Występ wzbudził duże zainteresowanie wśród zgromadzonych. Nie zabrakło także okazji do śmiechu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć między innymi pojedynek, pasowanie na rycerza czy zakuwanie w dyby. Podczas pokazu odbyła się również prezentacja uzbrojenia rycerzy (ponad dwadzieścia rodzajów broni, składającej się na rycerski rynsztunek). Po zakończeniu występu aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Zaprezentowany występ w sposób praktyczny i interesujący poszerzył wiedzę uczniów na temat epoki średniowiecza.