Plener plastyczny w MPN

plener plastyczny magurski park narodowy

18. maja 2015 roku szóstoklasistki z naszej szkoły: Oliwia Maczuga i Faustyna Mikołajczyk uczestniczyły w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Ośrodek Edukacyjny przy Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej. Uczennice zostały zaproszone jako laureatki konkursów plastycznych organizowanych przez MPN.

plener plastyczny magurski park narodowy

Warsztaty prowadziła Dominika Jedrzejczyk-Wielgosz, artysta plastyk z Nowego Żmigrodu. Uczniowie wykonywali pracę plastyczną techniką malarską lub collage. Jej tematem przewodnim była łąka i jej szczegół. Pierwsza część zajęć odbyła się w plenerze, druga w Ośrodku Edukacyjnym. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe i zaskakiwały oglądających swoją dojrzałością i pomysłowością.

krempna cerkiew kosma i damian

Po warsztatach, korzystając z pięknej słonecznej pogody zwiedziliśmy cmentarz wojenny nr 6, cerkiew pw. św. Kosmy i Damiana i kościół. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Hałbowie, gdzie w 1942 roku hitlerowscy zamordowali ok. 1260 Polaków żydowskiego pochodzenia z Nowego Żmigrodu i przywiezionych z Łodzi. O tym tragicznym wydarzeniu informuje tablica na pomniku w miejscu zbrodni.

Tekst i fot. Bożena Jurkowska