Lekcja na wesoło - „Grupa Zaelektryzowani”

wesoła lekcja grupa zaelektryzowani

19 maja 2015 roku do naszej szkoły przybyła "Grupa Zaelektryzowani". Tworzyli ją: Wojtek podróżnik i naukowiec oraz zabawny, lubiący eksperymenty, Albercik. Właśnie jego pojawienie się na sali gimnastycznej było bardzo spektakularne. Naukowiec wszedł z wielką pompą a towarzyszył mu oczywiście wybuch. W trakcie programu uczniowie widzieli jak na ich oczach wyrasta dziwny piankowy stwór i obserwowali jak znika styropian. Zademonstrowany został mini silnik odrzutowy przy pomocy plastikowej butelki i magicznego płynu. Niestety nie udało się prowadzącemu stworzyć z wody colę.

Dzięki tym zajęciom, uczniowie dowiedzieli się na jakiej zasadzie działa kompas, na czym polega oddziaływanie magnetyczne i elektrostatyczne oraz utrwalili podstawowe zasady BHP przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych. Byli również świadkami powstania "perpetuum mobile". Wszyscy zgodnie stwierdzili, że spotkanie było ciekawą lekcją przyrody. (bj)