Głośne czytanie Brzechwy

głośne czytanie biblioteka sp dobrynia

Bardzo ważne jest, to co czytamy dzieciom. Przy pomocy książek bogacimy ich umysły i serca, wpływamy na ich język i wiedzę, postrzeganie świata, rozwój zainteresowań, postawy i system wartości. Głośne czytanie uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, poszerza wiedzę i pozwala odnosić sukcesy w szkole i poza nią. Pamiętajmy: umiejętność czytania kształtuje człowieka na całe życie.

Nasza szkolna biblioteka współuczestniczy w programie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jako biblioteka partnerska. Realizuje go Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu oraz Filia w Cieklinie.

W ramach realizacji priorytetu: "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych" odbył się w naszej szkole 5 listopada 2014 roku "Dzień głośnego czytania wierszy Jana Brzechwy". Spotkanie rozpoczęła recytacja wiersza "Pali się" w wykonaniu szóstoklasistów. Później, naszym uczniom czytali: Piotr Sroka Lewosz, przewodniczący Samorządu Szkolnego, Dorota Sroka Lewosz, przewodnicząca Rady Rodziców, Danuta Hołowicka, dyrektor szkoły, Krystyna Czechowicz, kierownik biblioteki gminnej w Cieklinie oraz Zbigniew Staniszewski, wójt Gminy Dębowiec.

Wszystkim zaproszonym Gościom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i piękne czytanie. Podziękowania kierujemy także dla pana Marka Kuczaja prezesa OSP w Dobryni za udostępnienie strażackich rekwizytów.

głośne czytanie biblioteka sp dobrynia głośne czytanie biblioteka sp dobrynia głośne czytanie biblioteka sp dobrynia głośne czytanie biblioteka sp dobrynia głośne czytanie biblioteka sp dobrynia