Pamięci św. Jana Pawła II

jan paweł II akademia

Rok 2015 został uchwalony przez Sejm RP - Rokiem Jana Pawła II. W kwietniu przypadała 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji "wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II".

17.06.2015 roku w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona tym ważnym uroczystościom. Podczas przedstawienia uczniowie przedstawili sceny z życia św. Jana Pawła II i zaśpiewali ulubione piosenki Papieża oraz te, które powstały później na Jego cześć. Oprawą muzyczną akademii były m. in. pieśni: „Barka”, „Kochamy Cię Janie Pawle II”, "Tłumy serc”, „Santo Subito”, „Strumień”, "Lolek" i "Janie Pawle II". W akademii wystąpili uczniowie klasy VI: Weronika Mikołajczyk,Oliwia Maczuga, Faustyna Mikołajczyk, Piotr Sroka-Lewosz, Maciej Szańca, Sebastian Ślusarczyk oraz Oliwia Maczuga i Kacper Szańca z klasy V. Role Agaty i Pawła, którzy niespodziewanie rozchorowali się, odczytały koleżanki.

Na zakończenie absolwenci naszej szkoły podziękowali w imieniu całej szkolnej społeczności ks.dziekanowi Franciszkowi Motyce, (w związku z przejściem na emeryturę) za siedem lat nauki religii i 22 lata pracy w naszej szkole. Bóg zapłać Księdzu.

Tekst i fot. Bożena Jurkowska