"Wokół pisanki" - warsztaty wielkanocne

warsztaty wielkanocne

8.04 w naszej szkole odbyły się warsztaty zdobienia pisanek. Miały one na celu przybliżyć nam nowe techniki dekoracyjne i zachęcić do odkrywania własnych talentów. Prowadziła je nasza pani od plastyki, a wzięli w nich udział chętni uczniowie z klas: II-VI oraz przedszkolaki. Każdy przyniósł wydmuszki lub styropianowe pisanki, sznurki, włóczkę i różne ozdoby. Po krótkim wstępie, pani pokazała nam swoje artystyczne pisanki, które były wspaniale wykonane. Też chcieliśmy takie zrobić, więc zabraliśmy się do pracy.

Wykonanie pisanki polegało na:
1. Dokładnym i starannym owinięciu jej sznurkiem jutowym, bawełnianym lub włóczką z wykorzystaniem kleju Magik.
2. Wykonaniu zawieszki i kokardki.
3. Ozdobieniu koralikami, taśmą pasmanteryjną, kwiatkami, cekinami i wstążeczkami.

Własnoręcznie wykonane pisanki sprawiły nam dużo radości i satysfakcji.

Natalia Jędryczka klasa VI

warsztaty wielkanocne warsztaty wielkanocne warsztaty wielkanocne warsztaty wielkanocne warsztaty wielkanocne warsztaty wielkanocne warsztaty wielkanocne