Spotkanie pod złamanymi nartami

spotkanie muzeum cieklin

14 lutego 2014 roku w Muzeum Narciarstwa w Cieklinie odbyło się IV Spotkanie pod złamanymi nartami - "Nil - święta rzeka życia i śmierci". Bohaterką wieczoru była podróżniczka, miłośniczka egzotycznych wypraw - Barbara Zasowska z Gorlic. Licznie zebrana publiczność miała okazję wysłuchać ciekawej opowieści o Egipcie, jego zabytkach, przyrodzie, zwyczajach i współczesności.

Pani Barbara odbyła rejs w górę Nilu aż do jeziora Nasera, następnie do Abu Simbel pod samą granicę z Sudanem aż do wybrzeża Morza Śródziemnego i Aleksandrii. Prezentacja autorskich fotografii umożliwiła poznanie wielu pięknych miejsc, m.in. w Abu Simbel Świątynię Ramzesa II, świątynię poświęconą bogini Hathor, ukochanej ze wszystkich żon Ramzesa - Nefertari. Dolinę Królów, gdzie znajdują się 64 grobowce, które miały władcom Egiptu zapewnić nieśmiertelność, świątynię Hatszepsut z gigantycznymi posągami i świetnie zachowanymi malowidłami. Ponadto Wielką Tamę Asuańską, która ma ponad 3,5 kilometra długości i wiele innych.

Podczas spotkania pani Barbara zademonstrowała wiązania turbanu i pokazała pamiątki przywiezione z Egiptu. Sama zaś była ubrana w abaję - czyli luźny, szeroki płaszcz i obowiązkowe egipskie nakrycie głowy - chustkę.

W tym ciekawym spotkaniu, uczestniczyli pod opieką wychowawcy i rodziców wszyscy uczniowie klasy V i dwoje uczniów z klasy IV.

spotkanie muzeum cieklin spotkanie muzeum cieklin spotkanie muzeum cieklin spotkanie muzeum cieklin spotkanie muzeum cieklin spotkanie muzeum cieklin