Spotkanie Noworoczne

Spotkanie noworoczne 2014 dobrynia

19. stycznia 2014 roku odbyło się w naszej szkole IV spotkanie noworoczne. Tak jak w poprzednich latach zorganizowała i przygotowała je Rada Rodziców. Wzięli w nim udział zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy miejscowości. Na początku wszystkich zebranych powitała Danuta Hołowicka dyrektor szkoły i przedstawiła przybyłych gości: księdza dziekana Franciszka Motykę, panią Zofię Gumienną radną i sołtysa Dobryni, pana Wiesława Piętę radnego Gminy Dębowiec, panią Emilię Mastej reprezentującą Centrum Zdrowia Dra Masteja, księdza katechetę Wojciecha Środonia i przewodniczącą Rady Rodziców panią Dorotę Srokę.

W kończący się bożonarodzeniowy klimat wprowadził uczestników spotkania występ grupy kolędniczej w wykonaniu uczniów klas IV-VI a po nich zaprezentowali się laureaci szkolnego konkursu kolęd. Kolejnym punktem spotkania były wystąpienia gości, poczęstunek i wspólne kolędowanie. Pani sołtys przekazała życzenia od nieobecnego wójta gminy, Zbigniewa Staniszewskiego. Smaczny żurek i pyszne domowe wypieki przygotowali rodzice naszych uczniów.

Była też okazja aby wymienić poglądy i podyskutować o minionym czasie. Wspominano szkołę ośmioklasową i budynek o połowę mniejszy niż obecnie. Dyskusje przerywano jedynie po to aby wspólnie kolędować. To było niezwykle miłe spotkanie i dziękujemy za nie przede wszystkim Radzie Rodziców, bo gdyby nie Ona, nie mielibyśmy okazji się wspólnie spotkać. Dobrego 2014 roku życzymy Wszystkim!