Rocznice września

1 września 1939 roku o godzinie 4.45 Trzecia Rzesza bez wypowiedzenia wojny rozpoczęła zbrojny atak na Polskę. Podobna sytuacja powtórzyła się 17 września 1939 roku, kiedy to we wczesnych godzinach rannych oddziały Armii Czerwonej bez wypowiedzenia wojny, przekroczyły wschodnią granicę Polski. Tak rozpoczęła się II wojna światowa. Z tej okazji, 4 października w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca te ważne rocznice. Wykonawcy przypomnieli tragiczne wydarzenia wojny obronnej we wrześniu 1939 roku i oddali hołd tym, którzy walczyli z wyjątkową odwagą i determinacją.

Apel miał też uświadomić widzom, że dramat II wojny światowej nie jest tylko podręcznikową przeszłością ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Musimy pamiętać o tych wydarzeniach, bo naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania.

Występujący uczniowie: Barbara Bartuś, Karolina Jędryczka, Natalia Jędryczka, Szymon Maczuga, Oliwia Maczuga, Faustyna Mikołajczyk, Piotr Sroka-Lewosz i Agata Ślusarczyk.

wrześniowe rocznice wrześniowe rocznice