Spotkanie z Mikołajem

Mikołajki to święto obchodzone na cześć świętego Mikołaja - biskupa Miry. Według wierzeń, tego dnia Mikołaj obdarowuje wszystkie grzeczne dzieci prezentami. Dzisiaj, 6 grudnia przybył też do naszej szkoły. Tegoroczne paczki były wyjątkowo bogate: moc słodyczy, zabawki, gry, łamigłówki i...dla każdego książka z listem. Mikołaj miał nietypową prośbę do wszystkich uczniów. Chciał, żeby dzieci czytały więcej książek i przekazał listownie wszystkim obdarowanym specjalne zadanie. Oto fragment tego listu:

Drogie Dzieci
Św. Mikołaj oddaje do Waszych rąk książki pełne przygód i pięknych opowiadań.
Prosi, abyście je czytali, bo czytanie książek to droga do dobrego wykształcenia i życiowych sukcesów.(...)
Napiszcie (lub namalujcie) czy książka się podobała czy nie, czy są w niej bohaterowie, których szczególnie zapamiętaliście, czy są historie, które Was poruszyły i dlaczego, czy się śmialiście i z czego najbardziej.(...)
Czekam na Wasze opinie napisane odręcznie do 10.10.2014 roku.
Życzę Wam miłej zabawy.
Życzę Wam Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności na Nowy 2014 Rok.

Św. Mikołaj

Mamy nadzieję, że ta piękna prośba Mikołaja doczeka się Waszych odpowiedzi.

W przygotowanie mikołajek zaangażowała się Rada Rodziców i Sponsor: Centrum Zdrowia Dr Mastej. Dziękujemy!