Szkolny konkurs ortograficzny

28. maja, w naszej szkole odbył się coroczny Szkolny konkurs ortograficzny. Wzięło w nim udział 12-tu uczniów. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach:

KLASY I-III
  • I miejsce - Daria Ślusarczyk 66/79 pkt.
  • II miejsce - Marcin Maczuga 64/79 pkt.
  • III miejsce - Justyna Żychowska 57/79 pkt.
  • Udział: Mateusz Mikołajczyk i Adrian Mastej.

• KLASY IV-VI
  • I miejsce - Faustyna Mikołajczyk 57,5/73 pkt.
  • II miejsce - Oliwia Maczuga 56,5/73 pkt.
  • III miejsce - Kacper Brej 55,5/73 pkt.
  • Udział: Klaudia Maczuga, Paweł Sroka, Piotr Sroka-Lewosz i Agata Ślusarczyk.

29 maja, laureaci I i II miejsca w obu kategoriach wzięli udział w VII edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łazach Dębowieckich. Uczniowie pisali dyktando, uzupełniali tekst z lukami, uzasadniali pisownię wyrazów oraz rozwiązywali krzyżówki, zagadki i rebusy. W tym roku nie udało nam się stanąć na podium, więc tym bardziej mobilizujemy się do lepszego poznania polskiej ortografii. Pamiętajcie: Ćwiczenie czyni mistrza!

Nagrody dla laureatów etapu szkolnego zostaną wręczone na uroczystej akademii z okazji zakończenia szkoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

konkurs ortograficzny sp dobrynia konkurs ortograficzny sp dobrynia