"Jedz owoce i jarzyny..." Zajęcia otwarte

jedz owoce i jarzyny dobrynia

22 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wzięły udział w zajęciach otwartych pod hasłem "Jedz owoce i jarzyny, bo w nich same witaminy". Zajęcia przygotowały i prowadziły nauczycielki uczące w tych oddziałach. Celem zajęć było utrwalenie podstawowych pojęć dotyczących zdrowego odżywiania i higieny przygotowywania i spożywania posiłków.

Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią przygotowali sok ze świeżych pomarańczy i cytryn. Klasa II zrobiła sałatkę owocową, a Klasa III jarzynową. We wspólnym poczęstunku wzięły udział wszystkie dzieci od przedszkola do klasy III.

Dalsza część zajeć odbyła się na sali gimnastycznej i polegała na wspólnym śpiewie, zabawach, rozwiązywaniu zagadek, rebusów, którego bohaterami były owoce i warzywa. Wcześniej dzieci wykonały prace plastyczne o podobnej tematyce, które zostały zaprezentowane na wystawce szkolnej.

Tekst i fot. Danuta Hołowicka