Pamięci Jana Pawła II

jan paweł 2 dobrynia

Z okazji przeżywanej niedawno kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, 30.04. w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona tej doniosłej i ważnej dla każdego Polaka, uroczystości. Była to szczególna okazja, aby na nowo zastanowić się nad postacią Wielkiego Papieża, zrozumieć Jego nauczanie i naśladować Go w codziennym życiu.

Podczas przedstawienia uczniowie przedstawili sceny z życia św. Jana Pawła II i zaśpiewali ulubione piosenki Papieża oraz te, które powstały później na Jego cześć. Oprawą muzyczną akademii były m. in. pieśni: „Barka”, „Czarna Madonno”, „Wadowice moje miasto”, „Kochamy Cię Janie Pawle II”, Tłumy serc”, „Santo Subito” oraz „Strumień”. Publiczność nagrodziła występujących aktorów gromkimi brawami.

jan paweł 2 dobrynia

Na akademię przybyli zaproszeni goście: Zbigniew Staniszewski Wójt Gminy Dębowiec, ks. dziekan Franciszek Motyka, Zofia Gumienna - radna Gminy Dębowiec, Dorota Sroka przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele i mieszkańcy Dobryni.

Po uroczystości miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Ojciec Święty Jan Paweł II”. Nagrody wręczali Zbigniew Staniszewski wójt Gminy Dębowiec i Danuta Hołowicka dyrektor szkoły.
Prace uczniów oceniła komisja: plastyk Wiesław Czechowicz, Danuta Hołowicka i Bożena Jurkowska – nauczyciele plastyki. Nagrody w konkursie ufundował Wójt Zbigniew Staniszewski oraz ks. Krzysztof Sroka. Za ten piękny dar, w imieniu całej społeczności szkolnej – dziękujemy!

Nasi laureaci:
Kategoria klasy 0-I
I miejsce: Patryk Kamiński kl. I i Karolina Sroka kl. 0
II miejsce: Karol Michalik kl. I i Kinga Rusyniak kl. 0
III miejsce: Jan Leśniak kl. I i Marlena Klimkiewicz kl. 0
Wyróżnienie: Wiktoria Budziak kl. I i Kamila Jędryczka kl. 0

Kategoria klasy II-III
I miejsce: Michał Brej kl. II i Wiktoria Mikołajczyk kl. II
II miejsce: Adrian Mastej kl. II i Weronika Sroka kl. II
III miejsce: Justyna Żychowska kl. II
Wyróżnienie: Marcin Maczuga kl. III i Daria Ślusarczyk kl. III

Kategoria klasy IV-VI
I miejsce: Natalia Jędryczka kl. VI i Piotr Sroka Lewosz kl.V
II miejsce: Weronika Mikołajczyk kl. V i Maciej Szańca kl. V
III miejsce: Faustyna Mikołajczyk kl. V
Wyróżnienie: Dominik Żychowski i Mateusz Jędryczka kl.IV

W konkursie wzięło udział 39 uczniów. Wszystkim gratulujemy.

Bożena Jurkowska