Wycieczka do grodu Kraka

Krak, to oczywiście legendarny założyciel pięknego Krakowa. To tam uczniowie naszej szkoły, 18. czerwca pojechali na szkolną wycieczkę.

Najpierw udaliśmy się do Teatru "Groteska", gdzie w Sali Kopułowej obejrzeliśmy sztukę na podstawie utworu Marii Kownackiej "O Kasi, co gąski zgubiła". Podziwialiśmy charakterystyczne lalki, pomysłową scenografię, muzykę inspirowaną góralskim folklorem oraz rytmiczne piosenki.

Niestety, wszystkim przeszkadzał panujący w pomieszczeniu upał. Tego dnia, Kraków przywitał nas tropikalną temperaturą 31 stopni a po wyjściu z teatru okazało się, że jest 35. Wszystkim marzył się już wtedy tylko basen. Trzy godziny w aquaparku były okazją do doskonałej zabawy i wypoczynku. Najmłodsze dzieci najchętniej korzystały z brodziku, w którym znajdowały się liczne kolorowe atrakcje. Starsi wybierali zjeżdżalnie, basen rekreacyjny oraz atrakcje typu: fala i piłka siatkowa. Zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do naszego wspaniałego klimatyzowanego autobusu. Do Dobryni przyjechaliśmy około 20.

Warto dodać, że cena wycieczki nie była wysoka, gdyż część kosztów przejazdu dofinansowała Rada Rodziców. Dziękujemy! W wycieczce wzięli udział uczniowie klas I-VI, a opiekę nad nimi sprawowali: Danuta Hołowicka, Bożena Jurkowska, Barbara Piątkiewicz i kierownik wycieczki, Roman Hołowicki. (bj)

Fot. Bożena Jurkowska