Spotkanie Opłatkowe

W niedzielę, 27 stycznia 2013 roku w naszej szkole miał miejsce trzeci już Opłatek zorganizowany przez Radę Rodziców. Wzięli w nim udział zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy miejscowości. Na początku, wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Danuta Hołowicka, przedstawiła także przybyłych gości: Zbigniewa Staniszewskiego wójta Gminy Dębowiec, ks. Dziekana Franciszka Motykę, ks. Andrzeja Srokę, ks. Kamila Kojdera, Zofię Gumienny radną i sołtysa Dobryni oraz Wiesława Piętę radnego Gminy Dębowiec.

W świąteczny nastrój wprowadził uczestników spotkania występ grupy kolędniczej z klas IV-VI oraz grupy obrzędowej z klas I-III. Po nich zaprezentowali się laureaci szkolnego konkursu kolęd. Za dostarczenie wielu przeżyć artystycznych i duchowych wszyscy aktorzy otrzymali od widowni gromkie brawa. Po wystąpieniach gości nadszedł czas na wspólne kolędowanie. A, że mieszkańcy Dobryni chętnie i pięknie śpiewają, to było czego posłuchać. Dodatkową atrakcją był akompaniament ks. Andrzeja i ks. Kamila.

Aby tradycji stało się zadość, nie zabrakło także poczęstunku. Smaczny bigos i pyszne domowe wypieki przygotowały panie z Rady Rodziców. Wszystkim życzymy dobrego 2013 roku.