Spotkanie Opłatkowe

W niedzielę, 27 stycznia 2013 roku w naszej szkole miał miejsce trzeci już Opłatek zorganizowany przez Radę Rodziców. Wzięli w nim udział zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy miejscowości. Na początku, wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły Danuta Hołowicka, przedstawiła także przybyłych gości: Zbigniewa Staniszewskiego wójta Gminy Dębowiec, ks. Dziekana Franciszka Motykę, ks. Andrzeja Srokę, ks. Kamila Kojdera, Zofię Gumienny radną i sołtysa Dobryni oraz Wiesława Piętę radnego Gminy Dębowiec.

W świąteczny nastrój wprowadził uczestników spotkania występ grupy kolędniczej z klas IV-VI oraz grupy obrzędowej z klas I-III. Po nich zaprezentowali się laureaci szkolnego konkursu kolęd. Za dostarczenie wielu przeżyć artystycznych i duchowych wszyscy aktorzy otrzymali od widowni gromkie brawa. Po wystąpieniach gości nadszedł czas na wspólne kolędowanie. A, że mieszkańcy Dobryni chętnie i pięknie śpiewają, to było czego posłuchać. Dodatkową atrakcją był akompaniament ks. Andrzeja i ks. Kamila.

Aby tradycji stało się zadość, nie zabrakło także poczęstunku. Smaczny bigos i pyszne domowe wypieki przygotowały panie z Rady Rodziców. Wszystkim życzymy dobrego 2013 roku.

spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe spotkanie opłatkowe

fot. Bożena Jurkowska