Lekcja historii, inaczej

dobrynia historia

31. stycznia 2013 roku do naszej szkoły przyjechała Grupa Artystyczna "Rekonstrukto". Pokaz pt. „Staropolski Sarmatyzm i Rzeczpospolita Szlachecka” miał na celu przybliżyć historię i obyczaje minionych wieków. W programie znalazły się więc: prezentacja stroju szlacheckiego, uzbrojenia i metod walki. Dodatkową atrakcją była lekcja szermierki i obecność narzędzi tortur – krzeseł inkwizycyjnych.

Do łez ubawił nas występ naszych uczniów: Magdaleny, Patryka, Dominika i Artura. Mimo zaciętych walk na szable i procesu czarownicy, nikt nie zginął a wszyscy doskonale się bawili. (BJ)

dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia dobrynia historia

fot. Bożena Jurkowska