Dzień Komisji Edukacji Narodowej

12 października 2012 roku, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Słowami wierszy i piosenek uczniowie dziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trudną pracę i wysiłek włożony w ich naukę i wychowanie. Wszystkim podobały się zabawne scenki szkolnego życia oraz pokaz mody dla nauczycieli.

Dzień Edukacji Narodowej - do 1982 roku był Dniem Nauczyciela. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela dzień nauczyciela

tekst i fot. Bożena Jurkowska