"Wyjątkowy pontyfikat"

akademia jan paweł II

21. maja 2013 roku odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona pamięci Jana Pawła II. Była to szczególna okazja, aby na nowo zastanowić się nad postacią Wielkiego Polaka i poznać Jego niezwykłe losy. Przedstawienie miało formę wywiadu uczniów z księdzem, który opowiadał o życiu i osiągnięciach Karola Wojtyły. W tę rolę, doskonale wcielił się Piotr Klimkiewicz. Oprawą muzyczną akademii były pieśni: "Barka", "Wadowice moje miasto", "Piosenka o Janie Pawle II", "Tłumy serc", "Santo Subito" oraz "Strumień" Piotra Rubika.

W akademii wystąpili uczniowie klasy VI: Piotr Klimkiewicz, Magdalena Mikołajczyk, Joanna Staniszewska, Piotr Sroka-Lewosz, Artur Szudy i Klaudia Żychowska

akademia jan paweł II akademia jan paweł II akademia jan paweł II akademia jan paweł II

Fot. Bożena Jurkowska