Opłatek i jasełka 2012 w naszej szkole

Noworoczne spotkania stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Taka radosna i życzliwa atmosfera była obecna na Wiejskim Opłatku, który odbył się 22 stycznia 2012 roku w naszej szkole.

Drugi już Opłatek zorganizowała Rada Rodziców. Wzięli w nim udział zarówno starsi jak i młodsi mieszkańcy miejscowości. Na początku, wszystkich zebranych powitała pani Zofia Gumienna radna i sołtys Dobryni, przedstawiła także przybyłych gości: Zbigniewa Staniszewskiego wójta Gminy Dębowiec, ks. Dziekana Franciszka Motykę, ks. Krzysztofa Srokę, Wiesława Piętę radnego Gminy Dębowiec i Danutę Hołowicką dyrektora szkoły.

W bożonarodzeniowy klimat wprowadził uczestników spotkania występ absolwentów naszej szkoły: Marcina Staniszewskiego i Mirosława Wróżka, którzy przepięknie zagrali na trąbce znane kolędy. Następnie wystąpili uczniowie klas IV-VI z przedstawieniem Jasełek a po nich zaprezentowali się laureaci szkolnego konkursu kolęd. Za dostarczenie wielu przeżyć artystycznych i duchowych wszyscy aktorzy otrzymali od widowni gromkie brawa. Po jasełkach nadszedł czas na wystąpienia gości i wspólne kolędowanie. Potem był czas na poczęstunek. Smaczny żurek i pyszne domowe wypieki przygotowały panie z Rady Rodziców. W czasie tego miłego spotkania była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nowym rokiem. Rozmowom towarzyszyły życzenia, aby nowy 2012 rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność. By nie był gorszy od tego, który odszedł.

tekst i fot. Bożena Jurkowska